Kalendář akcí

Duben 2021
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Školní web

web-skoly

Přihlášení

Školní vzdělávací program

Charakteristika zařízení ŠD

ŠD zabezpečuje žákům náplň volného času v době po vyučování, před odchodem domů nebo do jiných zájmových aktivit.

Probíhá při činnostech spojených s odpočinkem, rekreací, zájmovou činností, zábavou.

Usilujeme o to, aby časové rozvržení a uspořádání činností podporovalo zdravý tělesný, duševní a sociální vývoj dítěte.

Vychovatelky působí na žáky v době zvýšené únavy z vyučování. V této době se projevuje zvýšená potřeba pohybu jako kompenzace dlouhého sezení při vyučování. Těmto požadavkům se snažíme přizpůsobit režim dne v družině.

Školní družinu navštěvují žáci 1. stupně. Máme zkušenosti také s dětmi, které mají poruchy učení i chování.

Přednostně jsou přijímáni žáci 1. stupně. Žáci, kteří nejsou přihlášeni k pravidelné denní docházce, mohou navštěvovat ranní družinu. Dočasné umístění dítěte ve ŠD je možné pouze v případě řešení závažné rodinné situace a povoluje ho ředitel školy. Pokud je ze závažných důvodů nečekaně ukončeno dříve vyučování, jsou žáci umístěni ve ŠD i pokud nejsou přihlášeni a to do skončení jejich původní vyučovací hodiny.

Spolupráce s rodiči se stále rozvíjí. Rodiče mohou ŠD kdykoliv navštívit a osobně s vychovatelkami vyřídit, co potřebují. V kontaktu s rodiči jsme v případě potřeby také telefonicky. Informace rodičům předáváme i prostřednictvím školní matriky.

Naše ŠD se pravidelně účastní soutěží v rámci okrsku (recitační, výtvarné, pěvecké, sportovní). ŠD se také účastní akcí pořádaných školou – vánoční a velikonoční dílna, vánoční a velikonoční trh, podílí se na přípravě školní podzimní slavnosti, podílí se na výzdobě školy.

 

pdfKompletní dokument ŠVP je možné si zobrazit zde.

Nové fotografie